Slovak English German

COVID-19

pdf

1

10 odporúčaní pri COVID-19
pdf

2

Čo robiť, ak ste chorý
pdf

3

Osoby s vyšším rizikom ochorenia
pdf

4

Pomoc sebe a druhým


dualne vzdelavanieBližšie info >>>


 sos
oznamy-pre-studentov
ja slovensko
logo-zelena-skola-hobo-transparent
erasmus-logo
isic e 26

KALENDÁR

Marec 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Školský rok 2014/2015

 

 

Projekt KomPrax (Kompetencie pre prax)logo komprax

 

Národný projekt KomPrax vznikol na podporu rozvoja zručností mladých ľudí. Primárnou cieľovou skupinou boli mladí ľudia, ktorí majú potenciál pozitívne ovplyvňovať svojich rovesníkov a svoje okolie. Výnimočnosťou KomPraxu bolo, že každý účastník v rámci vzdelávania absolvoval tri víkendové školenia a zrealizoval svoj vlastný projekt (príprava, realizácia, vyhodnotenie a vyúčtovanie projektu), čím si všetky získavané poznatky, zručnosti i postoje overil v praxi.

 

Odpad ako umenie                    

V týždni pred jarnými prázdninami prebehli na našej škole dve akcie v rámci projektu KomPrax (kompetencie pre prax). Projekty boli finančne odpad ako umeniepodporené EÚ.

Jeden z projektov organizovala Natália Vaňková, študentka 2. HAB pre svojich spolužiakov z druhého ročníka hotelovej akadémie. Pripravila pre nich tvorivé dielne s názvom „Odpad ako umenie“. Už podľa názvu môžeme hádať, z čoho študenti tvorili svoje výrobky. Vyrábali rôzne predmety z materiálu, ktorý vo väčšine domácnostiach končí v koši. Pri svojej práci použili plastové fľaše, obaly od vajec, plechovky od piva, plastové vŕšky, nepotrebné CD a DVD nosiče, gramofónové platne, staré noviny, nepotrebné sklenené fľaše, korkové štuple, škatuľky od zápaliek...

 

Tanečný maratóntanečný maratón

Aktivita Tanečný maratón bola súčasťou projektu KomPrax (kompetencie pre prax), ktorý organizuje Iuventa – Slovenský inštitút mládeže. Projekt je podporený EÚ.

Túto aktivitu zorganizovala Stanislava Pelikánová, študentka 2. HAA. Tanečného maratónu sa zúčastnili dve triedy z MŠ Lúčky v Holíči a žiaci Základnej špeciálnej školy v Holíči. Všetky tri skupiny na úvod predviedli svoje tanečné vystúpenie a potom sa začala vlastná súťaž. Na záver boli všetci odmenení medailami, sladkosťou a spoločnou cenou pre každú skupinu.

 

Pozývame Vás na výstavu „Odpad ako umenie“    výstava odpad

Študentka 2. ročníka hotelovej akadémie Natália Vaňková organizuje výstavu „Odpad ako umenie“ v spoločenskej sále školy (oproti vrátnici). Výstava je súčasťou projektu KomPrax, ktorý zastrešuje inštitút mládeže Iuventa. Financie na projekt poskytla Európska únia. Výstave predchádzali tvorivé dielne. Týchto sa zúčastnili študenti druhého ročníka hotelovej akadémie. Prebehli v telocvični SOŠ Holíč. Výrobky z tejto aktivity sú súčasťou výstavy, doplnené sú výrobkami seniorov zo Senior domu Terézia a výrobkami zo Špeciálnej základnej školy. V obidvoch inštitúciách boli študenti na tvorivých dielňach. Všetky výrobky na výstave sú vyrobené z odpadového materiálu.

Výstava je otvorená v stredu a štvrtok (12. – 13. marca 2014) v čase od 9,00 – 13,00 hod.


„Chcem byť hotelier?“p1a2f8ooor1sg4q2419uch64166fb

Žiačka druhého ročníka odboru hotelová akadémia Karolína Mišíková sa zúčastnila školenia Komprax v rámci ktorého zorganizovala projekt týkajúci sa hotelierstva, ktorý nazvala „Chcem byť hotelier?

Projekt bol určený pre žiakov ôsmeho ročníka ZŠ. Cieľom projektu bolo ukázať žiakom svet hotelierstva a gastronómie. Žiaci boli zapojení do rôznych činností, ako je príprava espressa, zdobenie cappuccina, miešanie nápojov a prestieranie slávnostných tabúl. Tiež mali možnosť si obzrieť kuchyňu a osobne si vyskúšali rôzne spôsoby krájania zeleniny.
V rámci projektu sa oboznámili s celkovým systémom hotela, ako je napríklad práca rôznych manažérov v prevádzke. Žiaci si odniesli mnoho nových vedomostí a zručností a tí najšikovnejší boli odmenení malým darčekom.

 

Začali študentské aktivity, šk. rok 2015/2016logo komprax

V novom školskom roku študenti začali svoje aktivity KomPraxom. Školenie prebehlo v dňoch 16. 9. – 18. 9. 2014 a 23. 9. – 25. 9. 2014 v Skalici v Hoteli Tatran. Aktivity sa zúčastnilo 26 študentov. Už dnes sa môžeme tešiť na rôzne, určite zaujímavé akcie, ktoré pre nás študenti pripravia v rámci svojich projektov.

 

KomPrax - pretláčanie rukoupretláčanie

V telocvični našej školy sa uskutočnil 8. ročník súťaže v pretláčaní rukou. Tentokrát bol pretek organizovaný v rámci KomPraxu. Projekt vytvoril Patrik Šalík, študent 2. TPD. Súťaže sa zúčastnilo 22 pretekárov v troch kategóriách.

Prvenstvo obhájil Krušina Patrik, ktorý sa stal celkovým víťazom. Na záver si úspešne zmeral sily s majstrom odborného výcviku p. Liborom Blanárikom.

Výsledky:

Mladší dorastenci  

1. miesto Malík Karol 1. E

2. miesto Herák Robert 1. D 

3. miesto Zajíček Vladimír 1. TPD

 Starší dorastenci    

1. miesto Patrik Krušina 3. C    

2. miesto Minaríček Filip 3. C

3. miesto Dubecký Adam 3. TPD

 Dievčatá                 

1. miesto Bilková Magdaléna 1. HAA     

2. miesto Arvayová Barbora 1. HAA  

 

Silový trojbojtrojboj

10. decembra prebehlo v telocvični školské kolo v silovom trojboji. Súťaž bola súčasťou národného projektu KomPrax. Organizoval ju študent 2. TPD Dominik Žúbor.

Výsledky:
Mladší dorastenci:

1. miesto Karol Malík            1. E     74 bodov

2. miesto Igor Daniel             1. E     68 bodov

3. miesto Mark Sládek           1. A     47 bodov


Starší dorastenci:

1. miesto Martin Stehlík         2. D     149 bodov

2. miesto Denis Štvrtecký      4. TPD   118 bodov

3. miesto Lukáš Dojčar          3. C     95 bodov

Študenti boli odmenení medailami. Celkovým víťazom a držiteľom víťazného pohára sa stal Martin Stehlík.

 

KomPrax – Aranžujeme so seniormiseniori

V decembri študenti našej školy opäť zavítali medzi seniorov  v Senior dome Terézia v Holíči. Tentokrát sa zúčastnili spoločných vianočných tvorivých dielní. Aktivita prebehla v rámci projektu KomPrax, ktorý pripravila študentka Sára Ester Jankovičová z 1. A triedy.

 

Aktivity na ľade          aktivity

20. januára sa záujemcovia o korčuľovanie mohli zúčastniť ďalšej aktivity organizovanej v rámci projektu KomPrax. Túto akciu organizačne zabezpečil študent 2. TPD, Dominik Línek. Počas tejto aktivity prebehli rôzne štafetové súťaže, do ktorej sa zapojili len chlapci, dievčatá sa venovali voľnému korčuľovaniu.

 

Školský florbalový turnajflorbal

23. januára 2015 prebehol v telocvični 1. ZŠ v Holíči školský florbalový turnaj. Súťaž organizoval študent 3. TPD, Adam Dubecký, v rámci projektu KomPrax. Tejto aktivity sa zúčastnilo 67 študentov z deviatich tried. Hralo sa v troch skupinách, víťaz každej skupiny postúpil do finále, kde sa hralo systémom každý s každým.

Výsledky:

1. miesto         4. TPD 

2. miesto           3. TPD 

3. miesto            1. A

 

 

Vyrábame a zdobíme vtáčie búdky  búdky

27. januára sa uskutočnili v Špeciálnej základnej škole v Holíči tvorivé dielne. Aktivitu organizovala Petra Rajčáková, študentka 2.HAA, v rámci projektu KomPrax. Úlohou chlapcov bolo vytvoriť vtáčie kŕmidlá. Z našej školy sa tvorivých dielní zúčastnili žiaci z 1.E a 2.A triedy - odbor stolár. Na záver dievčatá zo špeciálnej školy kŕmidlá namaľovali. Búdky deti rozvešajú v okolí svojej školy a priebežne budú vtáčiky prikrmovať. Krmivo bolo zakúpené v rámci projektu.

 

Školský turnaj v stolnom tenisestolný tenis

5. februára prebehla v našej telocvični súťaž v stolnom tenise. Aktivitu zorganizoval študent 3. TPD, Matej Masár, v rámci projektu KomPrax. Súťažilo sa v troch kategóriách.

Výsledky:

Mladší dorast:

1. miesto Fabian Pobuda 1. A     

2. miesto Patrik Šalík     2. TPD      

3. miesto František Malaga

Starší dorast:

1. miesto Michal Jankovič 3. TPD   

2. miesto Jakub Šimek       3. TPD   

3. miesto Dominik Butaš 3. TPD

Dievčatá:

1. miesto Mária Medvecová 1. MSA    

2. miesto Lucia Tokošová 1. MSA  

3. miesto Daniela Bokrová 1. MSA

 

Netradičné športy                  netradičné športy

Ďalším projektom v rámci KomPraxu boli Netradičné športy. Aktivitu pripravil študent 3. TPD Jakub Duban. Študentom predstavil tri netradičné športy: bedminton, petang, frisbee.

 

Vážite si zdravie a rodinu? Oni to nemajú detský domov

Pod týmto názvom pripravila projekt Zuzana Vaňková, študentka 2. HAB. Aktivita prebehla v Detskom domove v Skalici. Študentky pripravili pre deti krátky program a nakúpili pre nich detskú kozmetiku a rôzne pomôcky na rehabilitáciu pre choré deti.

Share