Slovak English German

COVID-19

pdf

1

10 odporúčaní pri COVID-19
pdf

2

Čo robiť, ak ste chorý
pdf

3

Osoby s vyšším rizikom ochorenia
pdf

4

Pomoc sebe a druhým


dualne vzdelavanieBližšie info >>>


 sos
oznamy-pre-studentov
ja slovensko
logo-zelena-skola-hobo-transparent
erasmus-logo
isic e 26

KALENDÁR

Marec 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 Ná základe výsledkov a návrhov k pretrvávajúcemu projektu ERASMUS + "Ekologické, čo inak ...?", ktorý je podporovaný z ESF sa v tomto školskom roku naša škola zapojila do programu Zelená škola. Jedná sa o najväčší medzinárodný certifikačno-vzdelávací ekoprogram pre materské, základné a stredné školy. Hlavným cieľom je pomôcť vytvoriť zdravšie, „zelenšie“ školy a spoločnosť. Zelená škola pomáha viesť žiakov i zamestnancov k zodpovednejšiemu správaniu, aby sa znížil celkový vplyv školy na životné prostredie.
     Celý program pozostáva zo 7 krokov a prvým z nich je vytvorenie Kolégia Zelenej školy, v ktorom majú byť zastúpení študenti, pedagógovia, nepedagogickí zamestnanci a rodičia. Má to byť pracovný, akčný tím, ktorý riadi a organizuje ekoaktivity programu. Ktokoľvek by mal záujem podieľať sa na zlepšovaní životného prostredia našej školy a jej okolia, môže sa stať členom Kolégia Zelenej školy a prihlásiť sa emailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
 
Kolégium Zelenej školy šk. r. 2016/2017

 

eko

Návšteva čističky odpadových vôd

 

p1au5e3qkc1hbuv41vkfm8p19fj5

Súčasťou enviromentálneho akčného plánu projektu Zelená škola je aj návšteva čističky odpadových vôd. Túto úlohu sme splnili počas Kurzu ochrany života a zdravia. Študenti druhého ročníka učebných odborov a 3. TPD boli vo štvrtok 29. septembra na exkurzii v tomto objekte. Tu videli celý mechanický a biologický proces čistenia vody a zároveň si mohli prezrieť zrekonštruované priestory čističky, ktoré boli vybudované v rámci projektu Holíč – rekonštrukcia a intenzifikácia ČOV, ktorá bola spolufinancovaná z prostriedkov EU.

 

 

Exkurzia vo VEPOSe

 

p1au4sg2dpt391l0o6o51itrv5V rámci Kurzu ochrany života a zdravia naši študenti navštívili spoločnosť VEPOS v Skalici. Medzi hlavné činnosti tejto spoločnosti patrí vývoz a likvidácia odpadov, kontajnerová preprava, likvidácia nebezpečných odpadov a veľa iných činností. Nás v rámci projektu Zelená škola zo všetkých činností najviac zaujali moderné metódy nakladania s odpadmi, triedenie a príprava odpadov na zhodnotenie, recyklácia a zneškodnenie odpadu.

zbierka

 

Zbierka

P 20161026 094953Posledné dva týždne v októbri sa študenti a zamestnanci školy zapojili do charitatívnej činnosti. V spolupráci s Oblastným strediskom Diakonie Broumov zorganizovali zbierku oblečenia a domácich potrieb pre ľudí v hmotnej núdzi. Teší nás, zbierka bola úspešná a vyzbierané veci boli odovzdané zamestnancom Diakonie v Broumove. Toto sociálne družstvo bude veci zo zberu ďalej distribuovať pre sociálne slabšie rodiny.

 

Pomáhame

 

 

pomoc
Aj v tomto školskom roku pokračujeme v rámci projektu Zelená škola v zbieraní plastových vrchnákov. Ich zberom pomáhame chorému dievčatku Kristínke Anne Halabrínovej. Nazbierané vrchnáky odovzdajte p. Štepanovskej, Masarykovej A.
Ďakujeme

 

 

 

Rodina bez cigariet5Rodina bez cigariet

Dňa 28.11.2016 sa v Kultúrnom dome v Skalici konal 5. ročník žiackej konferencie Rodina bez cigariet. Žiaci sa mohli prihlásiť s prácami na tému týkajúcej sa zdravého životného štýlu. Za našu školu sa súťaže zúčastnili 3 tímy v zložení:

T. Rehák, D. Valachovič - Zdravý životný štýl v našej škole

K.Kosírová, N. Vaňková - Zdravé životné prostredie – základ zdravia

K.Vargová a D. Tuma - Food revolution day

Na peknom 6. mieste sa umiestnili dievčatá Kosírová a Vaňková. Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a dievčatám gratulujeme.

Rodina bez cigariet2Rodina bez cigariet3 Rodina bez cigariet1 Rodina bez cigariet4
   
Blší trh
blšíVo štvrtok 6. apríla sa v telocvični konala predajná akcia – Blší trh, ktorú organizovali 1. HAA a 1. HAB. Mali sme možnosť za výhodnú, až symbolickú cenu, zakúpiť si rôzne predmety: knihy, keramiku, bižutériu, použité oblečenie, topánky, atď. Špeciálny predajný pult bol venovaný predaju výrobkov z našej odbornej praxe - aranžovanie. Peniaze, získané z predaja venujeme neziskovej organizácii hospicu Plamienok. Aj touto cestou všetkým, ktorí prispeli buď nákupom alebo tovarom na predaj, patrí srdečná vďaka!
Aktivity ku dňu Zeme ...

zeme21. 4.  Predaj smoothie do svojich hrnčekov -  celoslovenský  

           projekt Jedlá zmena 24.4.  Deň Zeme v Collégiu

25. 4. Čistenie vybraných lokalít mesta Holíč:            

         parkovisko pri KD, pri parovode, prameň Paseky, stanica a okolie, 

            gaštanová alej

25. 4. Predajná výstava recy-vecí na námestí v Holíči

25. 4. Výstava študentských prác – súťaž Zelený svet ( celoslovenská súťaž)

26. 4. VEPOS Skalica - beseda o spracovávaní odpadu– 1.D

 

Dni zelených škôl

dni zelených škôl5Naša škola, SOŠ, HA a DP,  Námestie sv. Martina 5,  je už druhý rok zapojená do medzinárodného environmentálneho projektu Zelená škola, ktorého hlavným cieľom je pomôcť vytvoriť zdravšie, „zelenšie“ školy a spoločnosť. V škole  máme pracovný, akčný tím, tzv. Kolégium Zelenej školy, ktoré riadi a organizuje ekoaktivity programu.

Pri príležitosti Dňa Zeme sme so študentmi, podobne ako minulý rok,   pripravili niekoľko aktivít súvisiacich s ochranou životného prostredia v dňoch 19. až 26. apríla 2017.  Jednou z  nich bol predaj našich výrobkov z odpadových materiálov na Námestí mieru  v Holíči. Výťažok z predaja venujeme detskému hospicu Plamienok, s ktorým spolupracujeme už štvrtý rok. Snažíme sa tak učiť mladých, ale aj ostatných spoluobčanov znižovať produkciu odpadov, a zároveň pomáhať tým, ktorí našu pomoc potrebujú.

Prváci „hoteláci“ sa spolupodieľali na príprave Dňa Zeme v školskej reštaurácii Collégium výrobou dekoračných predmetov z recyklovaných materiálov na hodinách aranžovania.

Ďalšie triedy sa do Dní Zelených škôl zapojili čistením vybraných lokalít Holíča. Niektorí študenti sa zapojili aj do medzinárodnej výtvarnej súťaže Zelený svet, venovanej svetu hmyzu. Z najkrajších prác sme ku Dňu Zeme pripravili výstavu vo vestibule školy.

Študenti tretieho ročníka odboru hotelová akadémia si pre pedagógov a spolužiakov v rámci projektu Jedlá zmena pripravili zdravé občerstvenie pod názvom: Pochváľ sa svojím hrnčekom a daj si smoothie. Touto aktivitou chceli zdôrazniť nielen zdravé stravovanie, ale aj znižovanie odpadov, ak si každý prinesie svoj vlastný hrnček. Okrem toho sme pripravili informačný panel o horúcej téme – palmový olej a jeho vplyv na životné prostredie.

Informácie o nakladaní s odpadmi sme získali  na besede s exkurziou v spolupráci s firmou Vepos.

Všetky tieto aktivity majú jediný cieľ, naučiť študentov, ale aj nás všetkých, zodpovedne pristupovať k životnému prostrediu.

 

Zelená škola - vršky

 

 

vrškyJednou z aktivít projektu Zelená škola je aj zbieranie vrškov pre Kristínku Annu Halabrínovú – dievčatko, ktorého zdravotný stav si vyžaduje finančne náročnú liečbu a rehabilitácie. Dňa 30. marca 2017 si bola vrecia s vrchnákmi prevziať p. Halabrínová, aby ich odovzdala v zbernom dvore.  Tu za ne dostane peniaze, ktorými zaplatí časť liečby svojej dcérky.  Veríme, že aj našim pričinením sa Kristínke zlepší zdravotný stav.

 

Zároveň vás všetkých prosíme o pokračovanie v zbieraní vrškov. 

 

Tvorité ekodielne v ŠZŠ

p1bhc2catt19si1skbt218okpas924. mája študentky prvého a druhého ročníka hotelovej akadémie navštívili ŠZŠ v Holíči. V rámci projektu Zelená škola  pripravili pre žiakov tvorivé dielne. Všetky výrobky sa samozrejme vyrábali z odpadového materiálu. Žiaci si podľa obrázkov vybrali predmety, ktoré si chceli urobiť a potom za pomoci našich študentiek ich vyrábali. Použili odpadový materiál: zaváraninové poháre, zvyšky pletacej priadze, nepotrebné DVD, staré noviny, srdiečka vyrezané z odpadového dreva.

Ekodielničky

Dňa 16.júna študenti prvého ročníka Hotelovéj akadémie pripravili pre deti z MŠ v Holíči tvorivé ekodieľničky. Aktivita prebiehala v rámci projektov Zelená škola a Spolupráca s inými školami. Deti vyrábali predmety z odpadového materiálu : pet flaše, uzávery z fliaš,použité CD,korkové štuple...    

Deti si deň užili a hrdo si odniesli svoje výrobky domov.

 Ekodielničky4 Ekodielničky1 Ekodielničky2  Ekodielničky3 

Share