Slovak English German

COVID-19

pdf

1

10 odporúčaní pri COVID-19
pdf

2

Čo robiť, ak ste chorý
pdf

3

Osoby s vyšším rizikom ochorenia
pdf

4

Pomoc sebe a druhým


dualne vzdelavanieBližšie info >>>


 sos
oznamy-pre-studentov
ja slovensko
logo-zelena-skola-hobo-transparent
erasmus-logo
isic e 26

KALENDÁR

Január 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Piknik na Branči spojený s korčuľovaním

p1bgnfiiat5p313b23j1t9u1llgaTeplé jarné lúče nás vylákali do prírody. V rámci telesnej výchovy v dňoch 11. a 18. mája sme využili pekné počasie a študenti učebných aj študijných odborov v bloku turistiky na cyklotrase v Senici prevetrali kolieskové korčule. Potom sme sa vydali na hrad Branč. Po nenáročnej pešej túre padlo dobre každému malé občerstvenie formou pikniku ,ako aj krásny výhľad na kopanice.

haklOlympiáda stredoškolákov Slovenskej republiky GAUDEAMUS IGITUR 2017

Na celoštátnej olympiáde žiakov SŠ v Trnave úspešne reprezentoval TTSK, okres Skalica a mesto Holíč študent našej školy Jakub Hakl -3. TPD víťaz Župnej olympiády v behu na 3 000 m sa v štartovom poli nabitom mládežníckymi reprezentantmi SR nestratil a obsadil pekné 5. miesto, keď si vytvoril osobný rekord časom 9:32,39

Blahoželáme!

Jakub Hakl zlatý na Župnej olympiáde

 

 

hakl7Pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja sa v Trnave uskutočnila XI. Župná olympiáda stredoškolskej mládeže. Našu školu a Skalický okres reprezentoval Jakub Hakl študent 3. ročníka dopravnej priemyslovky.

 

V behu na 3 000 metrov suverénne zvíťazil a získal zlatú medailu. Srdečne blahoželáme a budeme držať palce na celoštátnej olympiáde, kde bude reprezentovať TTSK.

 

 hakl6  hakl1
 hakl3 hakl7

 

 

Jumping – Nový krúžok na profi-trampolínkach

jumping 2Od marca tohto roku u nás funguje nový krúžok – Jumping. Jedná sa o modernú športovú aktivitu, bezpečnú a zábavnú formu posiľnenia tela a mysle. Nie je to obyčajné skákanie na trampolíne, ale jedna komplexná hodina skupinového cvičenia pod vedením inštruktora na hudbu na profesionálnej trampolíne. Spojenie toho, čo zaujíma dnešnú mládež – sila hudby, sila kolektívu a ako odmena úsmev na tvári a radosť zo sebaprekonania. Trampolín máme na škole 13 a v prípade dobrého počasia cvičíme aj pod holým nebom na školskom ihrisku. Hodiny cvičenia prebiehajú v pondelok, utorok a štvrtok o 14:00 pod vedením inštruktorky Mgr. Magdalény Ravasovej. Aj keď tento druh športu uprednostňujú najmä dievčatá, Jumping nemá žiadne fyzické, vekové ani zdravotné obmedzenia a hodinu je možné prisposobiť požiadavkám a potrebám záujemcov. Treba prísť vyskúšať!

 jumping3 jumping 1 
 
Joga
 
Študenti 4.a 5. ročníka rozpohybovali telá netradičným cvičením s inštruktorkou Ing. Lenkou Volkovou. Lenka ich zoznámila s podstatou a účinkami jogy, vysvetlila, ako cvičenie prospieva telu, ale aj mysli a tiež sme sa dozvedeli odkiaľ vlastne joga pochádza. Najzdravšia aktivita s hlbokými historickými koreňmi je jedinečná precvičovaním tela a mysle. Hodiny boli zážitkom a zároveň zábavou napriek náročnosti cvičenia.
 
jóga
  
 joga2
 
 
 
Veľká cena mesta Holíč
V sobotu 10.septembra 2016 sa v našom meste uskutočnil tradičný beh Veľká cena mesta Holíč. Behu sa zúčastnil i náš študent Jakub Hakl a učitelia Mgr. Gabriel Čermák, Mgr. Renáta Nosková. Všetci sa prezentovali v behu na 10 km. Jakub Hakl dobehol v čase 36min 20s, Mgr. Gabriel Čermák 37min a 49s a Mgr. Renáta Nosková 46min 6s. Za organizáciu behu ďakujeme AK Junior Holíč a mestu Holíč.
 
 
Športové sústredenie
V utorok 8. novembra 2016, žiaci s rozšíreným vyučovaním telesnej a
športovej výchovy, absolvovali cestu na športové sústredenie. Počas troch
dní mali možnosť využívať všetky   športoviská obľúbeného hotela Hutník
v Tatranských Matliaroch. V deň príchodu si nenechali ujsť úžasné
Štrbské pleso a presvedčili sa, že zjazdovka a snežné delá
sú pripravené na zimnú sezónu. Pobyt plný športových aktivít
zakončili v aquaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši.
 Sportovapriprava2  Sportovapriprava1 Sportovapriprava3
 
Pretláčanie rukou - školské kolo

pretlacanie5Dňa 3. 11. 2016 sa konalo školské kolo v pretláčaní rukou. Pred početnou diváckou kulisou sa predstavilo 30 pretekárov. Súťažili v hmotnostných kategóriách do 70 kg, do 80 kg a nad 80 kg – chlapci a dievčatá do 60 a nad 60 kg. Na záver sa stretli víťazi jednotlivých kategórií o celkové prvenstvo.  

Majster SOŠ v kategórii chlapci :  

 1. Herák R.                  3. D 

2. Stehlík M.               1. MSB 

3. Sládek M.                3. A

 V kategórii dievčat zvíťazila  Bilková M. z 3. HAA pred Vávrovou N. z 1. TPI.

  Celkové výsledky :   

  chlapci do 70 kg

 1. Stehlík M.                1.MSB     

2. Dojčar L.                 2.MS

3. Rakšány L .              3. D  

chlapci do 80 kg       

 1. Sládek M.                3.A 

2. Chrenka R.              1. D 

3. Vala D.                    2. A

chlapci nad 80 kg     

 1. Herák R.                  3. D 

2. Zajíček V.                3. TPD 

3. Hatala R.                 2. D    

dievčatá do 60 kg     

 1. Vávrová N.             1.TPI 

2. Tuharská P.             3. HAA 

3. Gašparková D.        1. A

 pretlacanie2 pretlacanie1 
 pretlacanie3  pretlacanie4
Študenti na korčuliach

ľad k nadpisu12. decembra mali naši študenti opäť možnosť využiť umelé klzisko v Skalici. Plocha bola v tento deň v dopoludňajších hodinách vyhradená pre len pre nás. Bezplatne si mohli požičať korčule a vyskúšať jazdu na umelej ploche. Študenti si nielenže zakorčuľovali, ale aj zasúťažili. Tejto aktivity sa zúčastnili študenti učebných aj študijných odborov.

 

Nezabudnuteľná lyžovačka na Chopku

 

lazovackajasna4V dňoch 22. – 27. 1. 2017 sa uskutočnil v Jasnej pod Chopkom tohtoročný 1.lyžiarsky výcvikový kurz pre študentov, ktorého sa zúčastnilo 40 študentov učebných a študijných odborov našej školy. Jasná a Nízke Tatry svojou nádhernou panorámou pripravili účastníkom kurzu nezabudnuteľné zážitky. Slnkom zaliate perfektne upravené svahy očarili každého. Večerný program bol spestrený prednáškami, besedami, zábavou, súťažami a relaxom v bazénoch blízkeho aquaparku Tatralandia.

Ďalšie kurzy / ešte pre 150 študentov/ sú plánované vo februári 2017 v Tatranskej Lomnici.

 

 lazovackajasna2  lazovackajasna3
 lazovackajasna5  lazovackajasna1
 

 

Lyžiarsky výcvik v Tatranskej Lomnici

lyžiarsky2V krásnom prostredí Vysokých Tatier pod hrebeňom Lomnického štítu sa od 13. – 18. 2. 2017 uskutočnil lyžiarsky výcvikový kurz žiakov 1. lyžiarskyročníka študijných (HA, TPD, TPI) aj všetkých učebných odborov. Pod vedením skúsených inštruktorov sa v 6 družstvách v technike lyžovania zdokonaľovalo 80 nadšencov tohto športu.

V hoteli Hutník mohli žiaci vo voľnom čase využívať telocvičňu, posilňovňu, biliard, bowling, stolný tenis a plavecký bazén. Spestrením pobytu bola návšteva AquaCity v Poprade s pútavou laserovou show.

 

 

Okresné kolo vo florbale

 

florbalDňa 21. marca 2017 sa uskutočnilo Okresné kolo stredných škôl vo florbale. Hralo sa v športovej hale Strednej odbornej školy strojníckej v Skalici. Našu školu reprezentovali títo žiaci: Drgon, Pobuda, Vanek, Stojka, Volek, Šelc, Leskovský, Podkovčík, Krakowský, Čech a Polák. Naši žiaci si vybojovali pekné 3. miesto. Gratulujeme

 

2.miesto na   MO vo futbale žiakov SŠ

V pondelok 10.4.2017 sa na futbalovom štadióne MFK Skalica konalo okresné kolo vo futbale žiakov SŠ. Zúčastnili sa ho družstvá SSOŠ Via Humana,    SOŠS Skalica, SOŠe Gbely a  SOŠ Holíč nám. Sv. Martina .

Turnaj sa hral systémom každý s každým. Naše družstvo podalo zodpovedný výkon a skončilo na 2. mieste.

 Výsledky:           Via Humana   :   SOŠ Holíč

                               1         :       2                   / g. Daniel, Drgon /

                           SOŠe Gbely     :   SOŠ Holíč

                                         0         :       3                 / g.   Drgon   3 x /

                       SOŠS Skalica     :   SOŠ Holíč

                                         3         :       2                   / g. Drgon , Hrubša /

     Najlepším strelcom turnaja sa s 5 gólmi stal RadoDrgon z  našej školy.

SAM 7994 SAM 7989 SAM 7991 

 

Share