Slovak English German
Vianočné večierky a besiedky žiaľ nie sú...
Aj to bol dôvod pripraviť a natočiť pre našich dôchodcov v domovochv Holíči  “Vianočný program”.
Kolegovia a kolegyne (Štepanovský, Olivová, Čermák, Sadloňová, Mičová K., Mráz) im spríjemnia chvíle hovoreným slovom, hudbou a spevom, spomienkami na spoločné aktivity a zaujímavosťami o vianočných tradíciach.
Veríme,že budúce VIANOCE budú programy opäť  spoločné, v domovoch  a s našimi študentami. ????????????????❄️
2  3  4 
 
 
 

DD, zasielame informácie o práci resp. aktivitách žiakov a pedagógov Strednej odbornej školy dopravy a služieb v Holíči so seniormi alebo pre nich v roku 2020.

6.3.2020 žiaci školy v rámci celoškolského projektu Študenti a seniori - s pedagógmi pripravili kultúrny program a darčeky pre seniorov v Senior dome Terézia v Holíči a v Domove sociálnych služieb pre dospelých v Holíči s krátkym kultúrnym programom a malými darčekmi pri príležitosti MDŽ.

19.3. 2020 – pedagógovia školy ušili ochranné rúška pre seniorov v Holíči aj pre seniorov v Senior dome Terézia. Materiál bol zakúpený z OZ Collegium pri SOŠ DaS Holíč.

Máj 2020 – žiak a pedagógovia školy vyrobili pre senior domy a DSS Ochranné štíty /materiál z príspevku OZ Collegium pri SOŠ DaS v Holíči z OZ Pomôžme nemocnici z Trnavy/

Október 2020 – žiačky učebného odboru výroba konfekcie so svojimi majsterkami ušili pre seniorov levanduľové vrecúška . Tieto boli odovzdané pri príležitosti „Október – mesiac úcty starších“ seniorom v Senior dome Terézia Holíč, DSS Holíč, Senior dom Barborka v Uníne, SD v Mokrom Háji, SD v Senici, SD v Skalici, SD v Gbeloch. Levanduľu škola získala sponzorsky z fi z Veľkých Levár.

December 2020 - majsterky OV našili ochranné rúška pre seniorov a bezdomovcov v Holíči a levanduľové vrecúška pre seniorov pri príležitosti vianočných sviatkov pre SD v Myjave a v SD Harmónia v Senici. Pre opatrovateľov zamestnanci vyrobili ochranné štíty.

13.12.2020 sme zareagovali na výzvu domova pre seniorov Nezábudka v Myjave.. Dodali sme pre opatrovateľov ochranné štíty a pre každého seniora aj voňavý levanduľový balíček a ušité rúško.

1-20.12.2020 – v rámci celoslovenskej výzvy KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK? sme spolu so žiakmi a pedagógmi naplnili a odovzdali pre seniorov 23 krabičiek – vianočných balíčkov.

18.12. 2020 VIANOČNÉ ČÍTANIE Pedagógovia Pripravili seniorov Senior dome Terézia v Holíči “Vianočný program”, ktorý nahrali na USB kľúče a počas vianočných sviatkov ho klientom mohli zamestnanci postupne prehrávať. Program mal štyri časti. P. učiteľ Dr. Peter Mráz nahovoril resp. načítal poviedky z tvorby J.G. Tajovského /napr. Betlehem, Náš Ježiško.../. P. učiteľ Mgr. Gabriel Čermák pripravil a zahral vianočné piesne, Mgr. Ľubica Sadloňová pripravila a narozprávala zaujímavosti z vianočných a adventných tradícií a Mgr. Ľubica Olivová zozbierala fotografie ako príjemnú spomienku na spoločné aktivity a stretnutia seniorov s našimi študentami z uplynulých rokov. Za kamerou stál Mgr. Marián Štepanovský, ktorý program natočil, ozvučil a zostrihal.

 
 
Share